Kari Tudományos Diákköri Konferencia: több mint száz előadás
A Szent István Egyetem Gazdaság- és Társadalomtudományi Karának idei tudományos diákköri konferenciája minden eddiginél több hallgatót mozgatott meg.
A konferencia november 26-i napjának programja 90 hazai, magyar és 13 angol nyelvű előadást tartalmazott. Ezeken kívül decemberben a csíkszeredai kihelyezett tagozaton is lesz konferencia, amire további négy hallgató készített dolgozatot. A pályamunkák bírálásában közel százan vettek részt.
Az adatokat az esemény délelőtti megnyitóján, az 1. számú előadóban ismertette dr. Káposzta József dékán. Ezen a napon 12 magyar nyelvű és két angol nyelvű szekcióban zajlott a dolgozatok bemutatása 65 zsűritag és igen szép számú érdeklődő hallgató előtt. Több diákkörös előadását szüleik is meghallgatták.
A konferencia jól szolgálta a kar azon célkitűzést, mi szerint erősíteni kell a tudományos munkát a GTK-n.
A megnyitón köszöntőt mondott Vladislav Valach, a nyitrai egyetem tanára, a Visegrádi Egyetemi Szövetség főtitkára:
„Tisztelt Dékán Úr, kedves vendégek, kollégák és hallgatók!
Nagyon örülök, hogy részese lehetek ma én is ennek a rendezvénynek, melyet a SZIE Gazdaság- és Társadalomtudományi Kara szervezett. A SZIE GTK nagyon régóta partnerintézményünk, ahol a kollégákra mindig is számíthattunk. Intézményük szakértelme és tapasztalata a garancia a számunkra, hogy ma is egy kitűnő szakmai eseményen vehetünk részt.
Engedjék meg, hogy hadd köszönjem meg az előttem szóló Káposzta dékán úr bölcs szavait. Meggyőződésem, hogy mindannyiunk számára inspirálóak az elhangzottak.
Kedves kollégák!
Szeretném megragadni ezt az alkalmat arra, hogy köszöntsem Önöket Peter Bielik professzor úr, a Visegrádi Egyetemi Szövetség elnöke nevében, aki megkért arra, hogy adjam át üdvözletét minden résztvevő hallgató számára és köszönetét fejezte ki a szervezők felé a konferencia előkészületei során tett erőfeszítéseikért.
Mint a Szövetség főtitkára, különösen nagy örömmel tölt el, hogy a Visegrádi Egyetemi Szövetség képviselőit is látom körünkben.
El kell mondanom, hogy ilyen jellegű rendezvényekkel a Szövetség fő célját támogatjuk, mely a partneregyetemek közötti szakmai kapcsolatok erősítése, valamint magasabb minőségű oktatási és tudományos környezet biztosítása. Örülök, hogy ez a cél nem kizárólag a V4-es országokra vonatkozik, hanem mára a világ különböző pontjait is eléri. Megtiszteltetés számomra, hogy megoszthatom Önökkel azt az információt, hogy a szeptemberben a Budapesti Corvinus Egyetemen tartott éves közgyűlést követően a Visegrádi Egyetemi Szövetség 52 tagintézménnyel bír a világ 23 országából.
A Szövetség fenntartható működésének egyik alapvető feltétele a fiatal generáció bevonása. Ezért lett tavaly létrehozva a VUA YOUTH fiatal szekció, melyet egyfajta hídnak tekintünk a diákok és a VUA partnerintézmények vezetői között. A VUA YOUTH mai szekció is az egyik olyan tevékenyég, mely lehetőséget ad a fiatal tudósok számára, hogy kutatási eredményeikről számot adjanak és megalapozzák magukat a tudomány és kutatás területén.
Ezért szeretnék köszönetet mondani a szervezőknek, hogy biztosították a feltételeket a fiatal kutatók, doktoranduszok szakmai fejlődéséhez.
A mai esemény másik nagyon fontos dimenziója, az a nemzetközi részvétel. Talán nem lehet elvitatni, hogy mennyire inspiráló és gazdagító a nemzetközi környezet minden egyes résztvevő számára. Napjainkban a nemzetköziesítés kulcsfontosságú. Céljai között szerepel a tudástranszfer, a lehetőségek megosztása másokkal, az együttműködésre való nyitottság, az együttműködés eredményeinek kihasználása, melyek segítségével akadémiai kiválóságot teremtünk. Ezen kívül minden beavatkozás fenntarthatósága is az erőfeszítések fontos részét képezi. Ezen alapelvek képezik a partnerségek kialakításának alapjait, melyek az oktatás és tudomány továbbfejlesztését teszik lehetővé.
Tisztelt vendégek!
Mondandóm végéhez közeledve engedjék meg, hogy még egyszer köszönetet mondjak a Szent István Egyetem Gazdaság- és Társadalomtudományi Kar vezetésének, Dr. Káposzta József dékán úrnak, valamint minden egyes kollégának, akik nélkül nem sikerült volna megrendezni a mai konferenciát.
Engedjék meg, hogy sikeres tanácskozást és kellemes időtöltést kívánjak Önöknek a gyönyörű Magyarországon.
És természetesen: „Let science bring us together!” – „A tudomány hozzon össze minket!”
Köszönöm szépen!”
A konferencia eredményhirdetését este tartották a földszinti rektori díszteremben. Előbb a szekciók helyezettjeinek díjait adták át, majd a különdíjak kiosztása következett. Az eredmények a hallgatók felkészültségét, a különdíjak magas száma a kar széleskörű társadalmi-gazdasági kapcsolatrendszerét igazolták.
A szekciók helyezettjei és a különdíjasok listája megtalálható lentebb, a csatolt állományok között.
Csatolmány | Méret |
---|---|
Kari Tudományos Diákköri Konferencia - programfüzet | 324.53 KB |
Kari Tudományos Diákköri Konferencia - helyezettek | 165.86 KB |
Kari Tudományos Diákköri Konferencia - különdíjasok | 230.46 KB |