Jogesetmegoldó verseny a GTK-n
A Gazdaság- és Társadalomtudományi Kar megalapításának 30. évfordulója tiszteletére a Gazdasági Jogi és Közigazgatási Tanszék „Legyél Te is jogÁSZ!” elnevezéssel jogesetmegoldó versenyt rendezett, amelyre a Kar alapképzésére járó valamennyi hallgató nevezhetett. A november 22-én megrendezésre került versenyen 39-en vettek részt, örvendetes, hogy a Kar valamennyi szakjáról voltak jelentkezők.
A verseny két fordulóban került lebonyolításra. Az első fordulóban 10 kérdésből álló tesztfeladatot kellett megoldani. A helyes válaszadáshoz a Nemzeti Jogszabálytár (www.njt.hu) internetes adatbázist lehetett használni, 30 perc felkészülési idő után 10 perc állt rendelkezésre az e-learning rendszerre feltöltött teszt kitöltésére.
A 2. fordulóba azok a versenyzők jutottak tovább, akik a 10 kérdésből legalább 5-re helyes választ adtak. Az eredmények gyors értékelését követően a versenyt 20 hallgató folytathatta. Ebben a körben négy - társasági jogi, munkajogi, dologi jogi, valamint alkotmányjogi jellegű - jogesetet kaptak a hallgatók, amelyeket a Nemzeti Jogszabálytár, valamint a tanszéki jegyzet segítségével 90 perc alatt kellett megoldaniuk.
Az első hat helyezettnek járó jutalmakat november 23-án a Kari TDK ünnepélyes díjátadásának keretében Dr. Káposzta József dékán és dr. Kovács László tanszékvezető adta át.
Díjazottak:
I. helyezett: Tóth Alexander József - Gazdasági és vidékfejlesztési agrármérnök I. évf.
II. helyezett: Kiss Emánuel Szilárd - Gazdasági és vidékfejlesztési agrármérnök I. évf.
III. helyezett: Korom Ádám - Kereskedelem és marketing I. évf.
IV. helyezett : Zelei Alexandra - Pénzügy-számvitel FSZ I. évf.
V. helyezettek: Gonda Viktória Jolán - Gazdasági és vidékfejlesztési agrármérnök III. évf.
Matula Martina - Gazdálkodás és menedzsment II. évf.
A versenyt a kari vezetés pénzjutalommal, a HVG-ORAC Kiadó több mint 50 ezer forintos könyvjutalommal, a Szent István Egyetemi Kiadó Nonprofit Kft pedig nyomdai munkával támogatta.
A díjazottaknak gratulálunk, de valamennyi résztvevő elismerést érdemel, hiszen volt motivációjuk és bátorságuk egy olyan szakmai területen kipróbálni magukat, amely sok gyakorló üzletember számára sem ismert, és komoly szellemi erőpróbát jelent. Úgy látjuk, elértük célunkat, és a verseny hozzásegítette a résztvevők jogszabálykeresési gyakorlatának, kreativitásának és problémamegoldó képességének erősítését.