Gyorsmenü

Kutatók Éjszakája

A SZENT ISTVÁN EGYETEM 
GAZDASÁG- ÉS TÁRSADALOMTUDOMÁNYI KAR
ÁLTAL SZERVEZETT PROGRAMOK A 
”KUTATÓK ÉJSZAKÁJA – 2017”
RENDEZVÉNYEN

 

A Szent István Egyetem Gazdaság- és Társadalomtudományi Kar az idei évben 25 érdekfeszítő programmal készül a Kutatók Éjszakája elnevezésű programsorozatra. Az ingyenes előadásoknak és kísérleteknek helyet biztosító esemény 2017. szeptember 29-én kora délutántól az esti órákig áll az érdeklődők rendelkezésére. A legtöbb program minden korosztály számára látogatható és nem regisztrációköteles, ám a pontos információkról ITT tájékozódhatnak az érdeklődők.

A Szent István Egyetem Gazdaság- és Társadalomtudományi Kar szervezésében a következő előadások, kísérletek és kiállítások kerülnek megrendezésre:

A KÖZGAZDASÁGTUDOMÁNYI, JOGI ÉS MÓDSZERTANI INTÉZET SZERVEZÉSÉBEN

QR Kincskereső
Programvezető: Borbély András, Pásztor Márta, Pető István, Szalay Zsigmond Gábor
Helyszín: Főépület, 114. szemináriumi terem
Időpont: 14:00 - 18:00
Beszámoló

Gyerekjáték a programozás 2.0
Programvezető: Borbély András, Pásztor Márta, Pető István, Szalay Zsigmond Gábor
Helyszín: Főépület, 114-es szemináriumi terem
Időpont: 14:00 - 18:00
Beszámoló

Programvezető: Dr. Kovács László Dr. Csákay Zoltán   
Helyszín: Főépület, 103-as szemináriumi terem
Időpont: 16:00 - 18:00
Beszámoló
 

A REGIONÁLIS GAZDASÁGTANI ÉS VIDÉKFEJLESZTÉSI INTÉZET SZERVEZÉSÉBEN

Faluszeminárium 2017: Településföldrajzi vetélkedő középiskolásoknak
Programvezető: Nagyné Dr. Molnár Melinda, Dr. Kassai Zsuzsana, Dr. Ritter Krisztián
Helyszín: Főépület, Földszinti Rektori Díszterem
Időpont: 15:00 - 17:00
Beszámoló

Faluszeminárium 2017: a bagi kutatások első eredményei: diákjaink kutatói beszámolója
Programvezető: Nagyné Dr. Molnár Melinda, Dr. Kassai Zsuzsana, Dr. Ritter Krisztián
Helyszín: Főépület, Földszinti Rektori Díszterem
Időpont: 17:00 - 18:00
Beszámoló

Faluszeminárium 2017: Falusors: kutatók és településvezetők kerekasztalbeszélgetése
Programvezető: Nagyné Dr. Molnár Melinda, Dr. Kassai Zsuzsana, Dr. Ritter Krisztián
Helyszín: Főépület, Földszinti Rektori Díszterem
Időpont: 18:00 - 22:00
Beszámoló

Tudományos Diákkör a SZIE GTK-n
Programvezető: Urbánné Malomsoki Mónika, Áldorfainé Czabadai Lilla Mária, Áldorfai György
Helyszín: Főépület, Földszinti Rektori Díszterem
Időpont: 16:00 - 20:00
Beszámoló

Vidékfejlesztési Szakkollégium
Programvezető: Bálint Csaba, Lőrinc Balázs
Helyszín: Főépület, Földszinti Rektori Díszterem Előcsarnok
Időpont: 15:00 - 18:00
Beszámoló

Egyedül nem megy! Stratégiai játszmák az ellátási lánc hálózatában. Hatékonyság és együttműködés a gyakorlatban
Programvezető: Dr. Kozma Tímea, Dr. Gyenge Balázs, Tóth Róbert, Tari Katalin
Helyszín: Főépület, 205-ös szemináriumi terem
Időpont: 15:00 - 18:00
Beszámoló

Logisztikai és gazdasági folyamatok szimulációs modellezése
Programvezető: Dr. Kozma Tímea, Dr. Gyenge Balázs, Tóth Róbert, Tari Katalin
Helyszín: Főépület, 205-ös szemináriumi terem
Időpont: 15:00 - 18:00
Beszámoló

 

 

A TÁRSADALOMTUDOMÁNYI ÉS TANÁRKÉPZŐ INTÉZET SZERVEZÉSÉBEN

"Energia vámpírok" a munkahelyen…
Programvezető: Dr. Budavári-Takács Ildikó
Helyszín: Főépület, 102-es szemináriumi terem
Időpont: 17:00 – 19:00
Beszámoló

Nyelvi Coaching
Programvezető: Veresné Valentinyi Klára
Helyszín: Főépület, 109-es szemináriumi terem
Időpont: 18:00 - 20:00
Beszámoló

Természetes módszerek a krónikus nyak- és derékproblémák rehabilitációjában (előadás)
Programvezető: Feövenyessy Krisztina, Dr. Gősi Mariann
Helyszín: Főépület, IV-V-ös előadó
Időpont: 17:00-18:30
Beszámoló

SMR (self myofascial release) - önmasszázs a mozgásszervi problémák megelőzéséért illetve a kezelése során (workshop) a Természetes módszerek a krónikus nyak- és derékproblémák rehabilitációjában előadást meghallgatók számára az előadást követő bejelentkezéssel, az egyéni felmerülő kérdések megválaszolásával.
Programvezető: Szabados Tímea, Dr. Gősi Mariann
Helyszín: Főépület, 105-ös szemináriumi terem
Időpont: 19:00-20:30
Beszámoló

A mozgásszervi problémák megelőzéséhez használható eszközök bemutatója
Programvezető: Szabados Tímea
Helyszín: Főépület, IV.-V előadó előtti terület
Időpont:
Beszámoló

Kutatónak lenni, kutatóvá válni – Kutassuk ki együtt mit is jelent
Programvezető: Suhajda Csilla Judit, Visztenvelt Andrea
Helyszín: Főépület,  202-es szemináriumi terem
Időpont: 16:00 - 18:00
Beszámoló

Programvezető: Boda Helga-német, Dr. Varga Erika-angol
Helyszín: Főépület, 105-ös szemináriumi terem
Időpont: 15:00 - 17:00
Beszámoló
 
Programvezető: Kovács Ildikó Éva, Dr. Poór József
Helyszín: Főépület, 101-es szemináriumi terem
Időpont: 15:00 - 15:30
Beszámoló
 

Etwinning és Öröm bánat térképezés
Programvezető: Fodor Erika, Nagy Andrea, Horváth Csikós Gabriella, Szabó Márta, Szalay Zsigmond Gábor
Helyszín: Főépület, 102-es szemináriumi terem
Időpont: 14:00 - 16:00
Beszámoló

 
Etwinning és Öröm bánat térképezés
Programvezető: Nagy Andrea
Helyszín: Campus terület a bejáráshoz
Időpont: 15:30 - 17:00
Beszámoló
 
Játsszunk papírszínházat!
Programvezető: Lestyán Katalin
Helyszín: Főépület, 103-as szemináriumi terem
Időpont: 14:00 - 16:00
Beszámoló
 
"Életrajzolás"
Programvezető: Lestyán Katalin
Helyszín: Főépület, 103-as szemináriumi terem
Időpont: 14:00 - 16:00
Beszámoló
 
Mit tudsz rólunk? - a GTK-hoz vezető út
Programvezető: Dr. Kolta Dóra, Garamvölgyi Judit
Helyszín: Főépület, 104-es szemináriumi terem
Időpont: 15:00 - 18:00
Beszámoló
 
AZ ÜZLETI TUDOMÁNYOK INTÉZETE SZERVEZÉSÉBEN
 

Marketing a mindennapokban, avagy hogy tudatosul a tudatalatti
Programvezető: Fürediné Dr. Kovács Annamária, Horváth Ádám, Urbánné Treutz Ágnes
Helyszín: Főépület, Aula
Időpont: 15:00 - 19:00
Beszámoló

 
 

GAZDÁLKODÁS ÉS SZERVEZÉSTUDOMÁNYOK DOKTORI ISKOLA SZERVEZÉSÉBEN

 

A tudás hatalom
Programvezető: Dr. Lehota József, Naárné Dr. Tóth Zsuzsanna
Helyszín: Főépület, II. emeleti GTK Kari Tanácsterem
Időpont: 15:00 - 17:00

Beszámoló